جدید
مکاتبه نایب رئیس کانون وکلای دادگستری زنجان با رئیس کانون وکلای کنیا در مورد وکلای دستگیر شده در این کشور
دکتر عبدالحسین صفایی و دکتر سید نصرالله ابراهیمی

مکاتبه نایب رئیس کانون وکلای دادگستری زنجان با رئیس کانون وکلای کنیا در مورد وکلای دستگیر شده در این کشور

دو تن از وکلای دادگستری ایران که برای انجام امور حقوقی و وکالتی دو ایرانی دیگر که در کشور کنیا زندانی بودند به این کشور رفته بودند، روز پنج شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ به اتهامات واهی از سوی ماموران امنیتی کنیا بازداشت شدند.دکتر عبدالحسین صفایی و دکتر سید نصرالله ابراهیمی

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بازداشت این دو وکیل دادگستری در کنیا اظهار داشت: آقایان دکتر عبدالحسین صفایی و دکتر سید نصرالله ابراهیمی از وکلای رسمی دادگستری و اساتید دانشگاه که از سوی خانواده دو زندانی ایرانی در کنیا به منظور پیگیری و مشاوره حقوقی زندانیان مذکور به نایروبی رفته اند، روز سه شنبه در بازگشت از دیدار با زندانیان، با بروز یک سوء تفاهم، از سوی پلیس مورد سوال قرار گرفتند که با پیگیری های به عمل آمده و رفع سوءتفاهم آزاد شدند؛ اما متاسفانه سوء استفاده و ورود برخی طرف های ثالث به این موضوع، منجر به بازداشت مجدد دو وکیل مزبور از سوی پلیس کنیا در روز پنج شنبه گردید.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: در پی این رویداد، علاوه بر پیگیری های سفارت کشورمان در نایروبی با وزارتخارجه و پلیس محل، سفیر کنیا در تهران نیز عصر پنجشنبه به وزارت امور خارجه دعوت و ضمن اعتراض به مداخله مغرضانه "طرف ثالث" در یک موضوع خاتمه یافته که بدون تردید با قصد تخریب روابط خوب ایران و کنیا صورت گرفته، پیگیری جدی موضوع درخواست و بر ضرورت آزادی فوری این دو شهروند ایرانی تاکید شد. سفیر کنیا در این ملاقات قول داد موضوع را به سرعت پیگیری و نتیجه اقدامات خود را به وزارت امور خارجه اطلاع دهد.

در همین رابطه آقای ایساک اکرو رئیس جامعه وکلای دادگستری و حقوقدانان کشور کنیا در پاسخ به ایمیلی که آقای دکتر علی پزشکی نایب رئیس کانون وکلای دادگستری زنجان برای ایشان ارسال کرده بود، در مورد حمایت قضائی جامعه حقوقی و وکلای کشور کنیا از این دو وکیل بازداشت شده اطمینان داده و اعلام نموده است که یکی از وکلای برجسته کنیا را برای وکالت از آنان مامور کرده است. عین پاسخ ایشان را در زیر می خوانید: دکتر علی پزشکی نایب رئیس کانون وکلای دادگستری آذربایجان

Dear Dr. Pezeshki, Vice President of the Zanjan Bar Association of Iran

Thank you for your email and message via Facebook.

I have made inquiries with the office of the Director of Public Prosecution and I am informed that the two gentlemen have been arraigned in court and charged after conclusion of investigations by the police. I have also established that they are represented by Ahmednasir Abdullahi, SC who is an eminent Kenyan advocate and a former Chairman of the Law Society of Kenya.

I acknowledge your concern for the two gentlemen and assure you that it is the primary responsibility of the Law Society of Kenya to uphold the rule of law in Kenya and to this end we shall be happy to ensure that the two gentlemen continue to be accorded due process, a fair trial and afforded the representation of their choice.

Yours faithfully,

Isaac E. N. Okero

President, Law Society of Kenyaرئیس کانون وکلای کنیا

ترجمه:

 "آقای دکتر پزشکی عزیز، نائب رئیس کانون وکلای دادگستری زنجان (ایران)

از جنابعالی بخاطر  ارسال ایمیل و پیام از طریق فیسبوک تشکر می نمایم.

اینجانب تحقیق و پیگیری ها را از طریق مدیر دادسرای عمومی (نایروبی) به عمل آورده ام و به اینجانب اطلاع داده شده که آقایان ( وکلای بازداشت شده) پس از تکمیل تحقیقات بوسیله پلیس، به دادگاه احضار شده و تفهیم اتهام شده اند. همچنین اینجانب مقرر می دارم که وکالت نامبردگان توسط آقای احمد نصیر عبدالله که از وکلای برجسته و رئیس سابق جامعه وکلای کنیا هستند، بعمل می آید.

اینجانب دغدغه و نگرانی شما را بخاطر وکلای بازداشت شده درک می نمایم  و این اطمینان را به شما میدهم که مسئولیت اصلی جامعه وکلا و حقوقدانان کنیا حمایت و پشتیبانی از حاکمیت قانون می باشد و برای نیل به این هدف، اینجانبان خرسندیم تا این اطمینان را به شما بدهیم که وکلای بازداشت شده همچنان در دادرسی از محاکمه منصفانه و مورد تایید نماینده منتخب آنها برخوردار خواهند بود."

ارادتمند شما
ایساک اکرو
(رئیس جامعه وکلای دادگستری و حقوقدانان کشور کنیا)

لینک کوتاه این نوشته: http://khorasanbar.ir/?p=27157

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*