جدید
سوابق، دیدگاه ها و برنامه هاى انتخاباتى وکیل سید مجتبی ارادتی
سوابق ، ديدگاه ها و برنامه هاى انتخاباتى

سوابق، دیدگاه ها و برنامه هاى انتخاباتى وکیل سید مجتبی ارادتی

بسمه تعالی

دیدگاهها و استراتژی

با اهدای درود و شادباش به مناسبت فرا رسیدن سال نو حضور تمامی همکاران فرهیخته و گرانقدر

اینجانب سید مجتبی ارادتی، دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه شهید بهشتی، دارای تحصیلات خارج فقه و اصول در حوزه علمیه خراسان و مدارک MBA (Master of Business Aministration) و (Doctor of Business Administration) DBA در زمینه مدیریت، همچنین عضو کمیسیون تخصصی پیشگیری از وقوع جرم کانون وکلا  با بیش از ۱۰ سال سابقه وکالت پایه یک، به عنوان یکی از کاندیداهای دوره نهم انتخابات کانون وکلای دادگستری به برخی از برنامه های مهم خود در هیأت مدیره آتی می پردازم:

الف) مقدمه

به عنوان مقدمه ذکر دو نکته مهم را بر خود فرض می دانم؛ اول اینکه از زحمات تمامی اعضاء محترم هیأت مدیره های قبلی و فعلی تشکر و قدردانی می کنم. بدون شک تمامی اعضاء با هدف ارتقاء شأن و جایگاه فراموش شده وکلای دادگستری و خدمت رسانی به این جرگه وارد هیأت مدیره شده اند و قدر متیقن فارغ از تمامی گرایشات و اختلافات تلاش کرده اند به وظایف خطیر خود بپردازند لیکن اینکه چقدر در ایفای چنین مسؤولیت سنگینی موفق عمل کرده اند موضوعی است که ارزیابی آن بر عهده شما عزیزان است. دوم آنکه از تمامی همکاران ارجمند استدعا دارم در انتخابات ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۶ که نشان دهنده اقتدار، همدلی و احساس وظیفه جامعه وکلاست حضور پرنگ و شایسته داشته باشند و با انتخاب کاندیدای اصلح خود حماسه خلق نمایند.

ب) بیان چالشها و بررسی وضعیت موجود

گمان می کنم دیگر زمان شعار دادن بدون توجه به عملیاتی بودن آن و صرفاً به منظور جذب مخاطب سر رسیده باشد. قشر فرهیخته وکلا کاملاً به شرایط موجود، ظرفیت کانون وکلا همچنین توانایی کاندیداهای محترم واقف هستند، بنابراین بایستی بر اساس وضعیت موجود و پتانسیلهای کانون وکلا به صورت عملیاتی برنامه ریزی کرد و به عبارت دیگر باید هست ها و نیست ها را کاملاً شناخت و بر اساس آن در مورد باید ها و نبایدها سخن گفت. هر کدام از وکلای محترم عضو کانون وکلای خراسان وزنه ای برای این کانون به شمار می آیند که بعضاً چنین قدرتی به بوته فراموشی سپرده می شود و بعضاً اداره و هدایت کانون بدون در نظر گرفتن چنین پتانسلی صورت می پذیرد. هر چند بر اساس اصول علم مدیریت اعضاء هیأت مدیره هر سازمان به عنوان مدیران ارشد آن مجموعه اهداف کلی سازمان را تبیین می کنند لیکن مدیران میانی و مدیران اجرایی نقشه راه را ترسیم خواهند کرد و عملاً سازمان بدون نقشه راه به سر منزل مقصود نخواهد رسید. کانون وکلا نیز از این اصل مستثنی نیست و قطعاً اهداف بالادستی کانون وکلا بدون استمداد از اعضاء آن که همگی مدیران دارالوکاله و صاحب نظر می باشند محقق نخواهد شد.

باری وضعیت فعلی وکلا شاید از لحاظ مالی در شرایط بسیار مطلوبی قرار نداشته باشد، شاید شاهد بی مهرهایی از سوی متولیان امر و دستگاه قضائی باشیم، شاید حالت انفعالی در جامعه داشته باشیم، شاید دید نادرستی در جامعه در مورد عمکرد وکلا وجود داشته باشد و شاید هجمه های متعددی از سوی دستگاهها و مراجع مختلف به جامعه وکلا وارد شده باشد لیکن هیچکدام نمی تواند بدنه محکم و تنومندکانون وکلا را بلرزاند و جلوی اقدامات شایسته آن را بگیرد. شاید چنین شرایطی نتیجه نحوه عملکرد کانون وکلا تا کنون بوده است لیکن چنین وضعیتی شایسته وکلای دادگستری نیست. پس به نظر می رسد اولین گام در جهت ارتقاء شأن و جایگاه وکلای دادگستری، شناخت این جایگاه توسط تک تک اعضاء کانون وکلا و تسری آن به دیگران و حمایت از آن باشد. دیگر وقت آن رسیده است که وکلا در تمامی صحنه ها اعم از اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و … با قدرت حاضر شوند و اقتدار خود را به تمامی افرادیکه در جهت تضعیف جایگاه وکلا اقدام نموده اند نشان دهند. تا زمانیکه این شأن و اقتدار در تمامی سلولهای آحاد وکلای دادگستری به وجود نیاید، شأن و جایگاهی برای جامعه وکلا نمی توان انتظار داشت چراکه سازمانی پویا و زنده است که تمامی اعضاء آن فعال و با انگیزه باشند.

ج) تدوین استراتژی و سند راهبردی

تمام سازمانها بایستی برای حیات سازمان خود برنامه ای منسجم و مشخصی داشته باشند. پرداختن به کارهای روزمره و اجرایی توسط مدیران، آنان را از توجه به مسایل اساسی باز می دارد و نداشتن استراتژی برای رسیدن به اهداف بلند مدت نیز منجر می گردد تا سازمان هر روز با چالش جدیدی رو به رو گردد و کشتی آن به ناکجا آباد هدایت شود. کانون وکلای دادگستری در هیچ دوره ای این استراتژی را نداشته و هر کدام از اعضاء محترم هیأت های مدیره صرفاً به انجام کارهای تشریفاتی و بعضاً علمی و آموزشی پرداخته اند و با پایان دوره مدیریت عملاً دیدگاه و برنامه های آنها نیز به اتمام رسیده است. این در حالی است که کانون وکلا بایستی برنامه های مدونی داشته باشد و توسط هیأت مدیره بعدی دنبال گردد. قطعاً در رسیدن به اهداف، اختلاف سلیقه وجود خواهد داشت لیکن به اصل موضوع و هدف غائی خللی وارد نخواهد شد. برای دستیابی به این مهم بایستی قبل از هر چیز قوتها و ضعفهای داخلی کانون وکلای دادگستری شناخته شود و همزمان با آن تهدیدها و فرصت های بیرونی را نیز شناسایی کرد و بر پایه آن استراتژی کانون را تعیین نمود و برای اجرای آن سناریو تهیه کرد.

بسیاری از اعضاء محترم کانون وکلای دادگستری خراسان، افرادی خوشنام، صاحب منصب، اهل قلم و توانمندی هستند که بعضاً در ارکان مهم کشوری نیز حضور داشته یا دارند و به عنوان یکی از نقطه های قوت داخلی محسوب می شوند. حضور داوطلبانه وکلا برای انجام امور مهم کانون، ساختمان کانون وکلا و موقعیت جغرافیایی آن، نیروهای اداری خدوم و پرتلاش و … از دیگر نقاط قوت داخلی به شمار می روند. حقوق دان بودن و وکیل بودن رئیس جمهور کشور، وجود قوانین پراکنده در خصوص شأن و حمایت از جایگاه وکلا، وجود اشخاص مثبت در دستگاه قضائی، منشور حقوق شهروندی ابلاغ شده توسط رئیس جمهور، دیدگاه مثبت برخی سازمانها به وکلا، جایگاه وکلا در مجامع بین المللی و … نیز از فرصتهای بیرونی است که باید به آن توجه کافی نمود.

در حال حاضر وکلای دادگستری به خاطر شرایط موجود در کشور و شیوه مرسوم، بیشتر به دنبال وکالت فردی و یا نهایتاً گروههای دو نفره هستند و دقیقاً به دلیل چنین خلائی، موسسات حقوقی بدون مجوز رشد قارچ گونه پیدا نموده اند و عملاً بخشی از کار به دست نااهلانی افتاده که باعث شده وکلا را با حقوق ثابت به استخدام گمارند و برای خود کسب درآمد کنند. وجود چنین مؤسساتی نیز به عنوان یکی از تهدیدهای بیرونی تلقی می گردد همچنین ادامه روند جذب وکیل از سوی قوه قضائیه. عدم تمایل وکلا به ثبت مؤسسه و کار تیمی و گرد آوری تخصص های مختلف در یک مجموعه و از سوی دیگر عدم تمایل به ورود به برخی از پرونده ها توسط وکلا و … باعث بروز چنین معضلی گردیده است که هر چه سریعتر بایستی با برنامه ریزی صحیح برطرف شود.

 ضعف علمی و عملی برخی از وکلا در دادگاه، عدم آشنایی با تکنیک های ارتباطی پیشرفته و زبان بدن، نداشتن مدیریت ارتباط با موکل (CRM)، عدم آگاهی از پیشرفتها و تکنولوژی روز دنیا، بیگانه بودن با زبان انگلیسی و زبان رایانه در میان برخی از وکلا و … از جمله ضعف های درون سازمانی کانون وکلای دادگستری محسوب می شود.

با در نظر داشتن قوتهای کانون وکلا که بسیار هستند و فرصتهای محیطی به راحتی می توان ضعفها را به قوت و تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد. باید فرصت را به وجود آورد نه آنکه منتظر فرصت ماند.

د) سر فصل برنامه ها

۱- با توجه به افزایش تعداد وکلا در سه استان و نیاز به تمرکز در اجرای برنامه ها بایستی تدابیری اتخاذ گردد تا همکاران محترم در استانهای خراسان شمالی و جنوبی دارای کانون مستقل گردند. ۲- ارائه برنامه های مختلف در جهت ایجاد انگیزه، آموزش تکنیک های مرتبط با شغل وکالت، افزایش سطح علمی و عملی وکلا با برگزاری برنامه های مدون و عملی برای وکلا.

۳-  ایجاد روحیه تیمی و فراهم ساختن بستر کار تیمی و گسترش مراکز داوری و حقوقی، مسلّح کردن سلاح وکلا به علم روز و زبان انگلیسی در راستای ایجاد حس اعتماد به نفس و اقتدار.

۴- فراهم ساختن شرایط ادامه تحصیل در خارج از کشور برای علاقه مندان، پایه ریزی کردن دانشگاه علمی کاربردی مخصوص وکلا در معیت کانون وکلا.

۵- جمع آوری تمامی مستندات راجع به حفظ شأن وکلا و اطلاع رسانی برای تمامی وکلا و رسیدگی جدی به تخلفات اعلامی از سوی وکلا.

۶- توجه به خانواده های وکلا به عنوان اشخاصی که در عملکرد وکلا بسیار مؤثرند؛ از برنامه های  تفریحی، رفاهی و ورزشی برای آنها گرفته تا برنامه های آموزشی

۷- فراهم نمودن تسهیلات برای وکلا در سراسر کشور و اقامت در مناطق گردشگری و تفریحی همچنین اقامت در برخی از کشورها به پشتوانه داشتن خانواده ای بیش از ۱۰۰۰ عضو.

در پایان از توجه کافی شما عزیزان در قرائت مطالب فوق بسیار سپاسگزارم، امیدوارم به یاری خداوند بتوانیم در تحقق اهداف فوق گام برداریم و با همکاری و همیاری دیگر اعضاء محترم، نقطه عطفی در تاریخ وکالت رقم بزنیم.

پایدار باشید و سلامت

سید مجتبی ارادتی کاندیدای نهمین دوره انتخابات هیأت مدیره

۲۵/۱۲/۹۵

    

   

لینک کوتاه این نوشته: http://khorasanbar.ir/?p=27733

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*