جدید
سوابق، دیدگاه ها و برنامه هاى انتخاباتى وکیل مهدی شریف نژاد
سوابق ، ديدگاه ها و برنامه هاى انتخاباتى

سوابق، دیدگاه ها و برنامه هاى انتخاباتى وکیل مهدی شریف نژاد

به نام خدا

مهدی شریف نژاد وکیل پایه یک دادگستری خراسان (نیشابور)

با سلام به همکاران گرامی

هنگامی که موضوع انتخاب و انتخابات پیش می آید این مفهوم به ذهن متبادر می گردد که می بایست مدیریت مشارکتی یا مشارکت مدیریتی در جامعه هدف صورت پذیرد. با تمرکز و تاکید بر مساله انتخاب و فراهم ساختن بستر مشارکت و مدیریت این سوال را پیش می آورد که انتخاب برای چه فعالیتی ؟در چه صنف یا گروهی وبرای تحقق چه هدف و رفع کدام کاستی؟

انتخاب در کانون وکلا بدیهی و طبیعی است که با هر انتخاب و انتخابات دیگر متفاوت است و باید هم متفاوت باشد چون می خواهند از میان همکاران خود گروه خاصی را برگزینند تا به سوالات صدرالذکر پاسخ دهند. آن هم در میان جامعه ای که وظیفه ای جز دفاع از حاکمیت قانون و فراهم آوردن بستر مناسب برای عدالت گستری ندارند.

مسلم است در نحوه تبلیغات و یا صحیح تر بگویم اطلاع رسانی و اعلام دیدگاه ها و نظرات از شعارهای غیر متعارف که در بسیاری از انتخاب های معمول مرسوم است خبری نیست و باید باشد و این موضوع هم مهم و حائز اهمیت است که اتلاف وقت و هزینه نخواهد کرد که کلی گویی تا طرح مطالب جاذب و پرطرفدار و هرچند خارج از وظیفه که در بیشتر انتخابات مطرح می گردد خوش باشد در این جمع خبری نیست.

مسلم است  در این انتخاب که به حمدالله همگان  افراد ی فرهیخته و عالم و آگاه به فعالیت های حوزه وکالت خود در کانون که منتظر ورودشان می باشیم صرفا رفع مشکلات و موانع پیش رو بر مبنای عقلانیت و تدبیر است . هرگونه رفاقت و دوستی و روابط عاطفی بین همکاران عزیز و محترم برقرار بوده و هست و مقوله ای جدا از فضای این انتخاب است و به حق سمتی که اساسش رایگان است و نیاز به جنگیدن ندارد .به چه واقفیم که مصالح عالیه کانون از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و انتخاب شوندگان باید به این امر مهم توجه وافر داشته باشند لذا اعتبار و عزت بخشی به کانون و تبع آن به جامعه وکلا جدی است.

تعریف حدود و مرز فعالیت ها و وظایف و شفاف سازی آن می تواند انتظارات وکلای رای دهنده را به انتخاب شوندگان دقیق و مشخص نماید. انتظارت بعدی نیز در همین محدوده خواهد بود، هرچند ممکن است که این انتخاب شدگان جز بهترین حقوق دانها و وکلا نباشند اما قدرت پیگیری و فرصت های لازم برای انجام آن را دارند.

نکته مهم دیگر اینکه این انتخاب و انتخابات می تواند یک آموزش و ارایه یک رفتار مبتنی بر دموکراسی در جامعه باشد. از آنجا که جامعه وکلا از دانش و دانایی لازم برخوردارند که می دانند برای چه انتخاب می شوند و برای چه انتخاب می کنند و واقفند که انتخاب شدن یک مسوولیت ایجاد می کند و برگزیده شدن یک مزیت و برتری نیست. حدود و ثغور وکالت موکلین در چهارچوب وظایف تعریف شده و می توان مشخص کرد و انتظارات را هم در همین رابطه در نظر گرفت و در پایان دوره ارزیابی از عملکرد ارایه نمود.

و حرف آخر اینکه آنچه در ورای شغل وکالت هست و جزء لاینفک این حرفه مقدس می باشد این است که باید در تقویت و ارتقاء فضیلت انسانی بکوشیم. اصل تکریم و احترام به حقوق دیگران  را باید پایه سازش اجتماعی خود قرار داد. دادخواهی را به عنوان حق مسلم افراد دانسته و برای تحقق آنها ابتدا باید به استحکام بخشی جایگاه و عزت مندی آن در مجموعه دستگاه منظم و محترم قضا همت داشت و به مقوله مهم استقلال وکیل و وکالت و کانون وکلا توجه و عنایت جدی معطوف نمود و با تاکید و تصریح برای موضوع که ابتدا رفتار و عملکرد همکاران عزیز و محترم باید چنین جایگاه و موقعیتی را فراهم نماید. و بدانیم که به مصداق «اعتبار امام زاده به اعتبار متولی آن است» باید اعتبار بخشی عزت مداری و توجه به شان وکالت مورد توجه و عنایت همه همکاران قرار گیرد.

با پوزش از اتلاف وقت

مهدی شریف نژاد

لینک کوتاه این نوشته: http://khorasanbar.ir/?p=27747

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*