جدید
سوابق، دیدگاه ها و برنامه هاى انتخاباتى وکیل سید حسن مدرس
سوابق ، ديدگاه ها و برنامه هاى انتخاباتى

سوابق، دیدگاه ها و برنامه هاى انتخاباتى وکیل سید حسن مدرس

"هوالوکیل"

اینجانب سید حسن مدرس متولد هفتم اسفند ماه هزار و سیصد و سی و پنج ، حرفه ام فقط وکیل دعاوی و نه هیچ سمت و شغل دیگری با این توضیح که اخیراً مجتمع کتاب فروشی و کتابخانه جهت استفاده همکاران به نام خانه کتاب وکیل راه اندازی کرده ام .

در ارتباط با انتخابات هیئت مدیره معروض می دارم : به نظر می رسد شخصی که خود را واجد شرایط برای کاندیداتوری هیئت مدیره کانون وکلا می داند لازم است ویژگی های خاصی را در این ارتباط در خود سراغ داشته تا صالح برای عضویت هیئت مدیره کانون وکلا گردد و این ویژگی باید دارای کارنامه ای باشد که مثبت ادعای گوینده بوده و با مراجعه به آن صحت امر مورد تائید قرار گیرد .

ویژگی هایی که اعضا هیئت مدیره کانون وکلا باید دارا باشند تا با همراهی بتوانند به این صنف خدمت نمایند عبارت از این است که بطور مثال یکی از کاندیدا ها باید مدیری قوی و توانا باشد تا بتواند مجموعه وکلای دادگستری را در مشکلات فعلی و احتمالی آتی به بهترین نحو ممکن مدیریت کرده و چالش های پیش روی احتمالی این صنف را در حد امکان مرتفع سازد یا دیگری از نظر علمی آنچنان پر بار و عالم که پشتیبان قوی از این نظر برای وکلای دادگستری بوده و در اظهار نظرهایی که از کانون وکلا برای مسائل حقوقی درخواست می شود مرجعی صاحب نظر که مورد تائید همگان قرار گیرد باشد .

 عضو دیگر هیئت مدیره ، وکیلی با آشنایی کامل به امر قضاوت در سطوح عالی باشد تا بتواند دادسرا و دادگاه کانون را هدایت و در کمیسیون داوری مشاور با تجربه ای باشد .

و یا عضو دیگراز نظر داشتن روابط عمومی آنچنان قوی باشد تا مشکلاتی که بین صنف وکلا و دیگر مراجع و نهادهای ذیربط وجود داشته و یا احتمالاً به وجود خواهد آمد برطرف کرده و جایگاهی همراه با احترام برای آنان به وجود آورد .

همچنین کاندیدای هیئت مدیره باید این امکان را داشته باشد تا در دوران حضور در هیئت مدیره کانون میزان کار وکالت خود را به حداقل رسانده و اخلاقاً این قول را به خود و همکارانش بدهد که پرونده جدیدی را در دو سال عضویت در هیئت مدیره نپذیرفته و یا حداقل کار وکالت را انجام دهد و ضمانت این کار را با اعلام میزان تمبر مالیاتی ابطالی خود قبل از عضویت در هیئت مدیره و در مدت عضویت ، قرار دهد و فکر نمی کنم که دلائل این کار بر هیچ یک از همکاران پوشیده باشد .

اینجانب شخصاً در خود ویژگی آخر را سراغ دارم و دلیل این موضوع حداقل مطلب مندرج در مصوبه انتقالی اینجانب از کانون مرکز به کانون خراسان در ۲۵/۲/۱۳۸۶ می باشد که مرقوم فرموده اند :

 ( کلیه اعضاء هیئت مدیره بالاتفاق  به دلیل خدمات نامبرده به کانون وکلای خراسان با انتقال ایشان موافقت می نمایند) و منظور از  خدمات مورد نظر هیئت مدیره آن زمان استفاده کانون از تعامل وسیع وسالمی که توسط اینجانب با دیگر نهادهای دولتی و خصوصی در حل و یا تسریع و یا پیشبرد امور کانون وکلا و همکاران وکیل انجام شده است .

همچنین اقدامات فراوانی که بدون داشتن هیچ مسئولیت رسمی شخصاً برای هر چه نزدیکتر شدن مجموعه وکلا با نهادهای دیگر مرتبط از جمله قوه قضائیه – نمایندگان مجلس ( به دلیل لوایح مطرح قانونی مربوط به وکالت در مجلس شورای اسلامی ) تکریم اساتید معظم و محترم حقوق و به وجود آوردن امکان ملاقات حضوری تمامی همکاران با بزرگان این رشته که به دلیل اینکه با عشق و اعتقاد شخصی اقدام کرده ام از آوردن مثال  خودداری و همکارانی که این موضوع برایشان مورد سوال باشد با یک پرسش ساده به صحت مراتب معروضه خواهند رسید .

توضیحاً در صورتی که موفق به کسب آرای لازم جهت عضویت در هیئت مدیره شوم  این قول را خواهم  داد که اهداف ذیل را در حد توان دنبال و نتیجه آن را چه مثبت چه منفی حداقل یک  مرتبه در هر ماه از طریق  شبکه های اجتماعی به اطلاع همکاران محترم برسانم .

۱- برطرف کردن چالش های پیش روی وکلای محترم در استان خراسان که عزت و شان وکلای دادگستری را تا حد زیادی دچار خدشه نموده از قبیل مشکلاتی که در ورود به ساختمانهای دادگستری برای همکاران ایجاد شده ( که در بعضی از دیگر استانها وجود ندارد ) و با معضلات  موجود در دفاتر خدمات قضائی،  همچنین مطرح نمودن ایرادات سیستم ابلاغ ثنا و سعی در بر طرف کردن آن با همکاری دادگستری و یا رفع مشکلات دفاتر استیجاری همکاران که عموماً در اماکن مسکونی قرار دارد و به دلیل مصوبه جدید شورای محترم شهر مشهد به وجود آمده و حل مشکلاتی از این دست که فعلاً در اولویت قرار دارد .

۲- به وجود آوردن ارتباط هر چه بیشتر علمی و عملی کانون وکلا با دانشکده های حقوق استان خصوصاً دانشکده حقوق دانشگاه فردوسی که به امید خدا مزین به نام استاد دکتر کاتوزیان خواهد شد جهت بروز رساندن اطلاعات علمی همکاران و استفاده از ظرفیت علمی نهادهای مزبور .

۳- آگاه نمودن همکاران محترم از اقدامات کانون خراسان از بدو تاسیس تا کنون شامل اقدامات مالی و اجرائی و اداری و ارائه گزارش آن به کلیه وکلای استان با مراجعه به سوابق و پرونده های مربوطه و نهادینه کردن این امر برای آینده چرا که کانون وکلا با هزینه پرداختی توسط کلیه وکلا اداره می شود و این حق مسلم پرداخت کنندگان هزینه است که از نحوه و چگونگی این هزینه ها مطلع باشند.

۴- تهیه گزارش از عملکرد کمیسیونهای مختلف کانون از قبیل کمیسیون داوری – کمیسیون معاضدت ، کمیسیون رفاه و دیگر کمیسیون ها و همچنین فراخوان عمومی برای وکلائی که آمادگی خدمت در کمیسیون های مختلف کانون را داشته با درخواست کتبی تقاضای ایشان به هیئت مدیره و انتخاب اعضاء کمیسیون ها توسط هیئت مدیره و در صورت عدم انتخاب ارائه دلیل آن به صورت محرمانه ومکتوب به شخص متقاضی.

۵- فعال نمودن شرکت تعاونی وکلا جهت ارائه خدمات هر چه بیشتر به همکاران در تمامی زمینه هایی که در اساسنامه شرکت پیش بینی شده است .

۶-ایجاد اتاق ابطال تمبر در ساختمان کانون

۷- تلاش جهت موافقت اسکودا با طرح لایحه ای مبنی بر ابطال ماده  قانونی حق استفاده از حقوق بازنشستگی به شرط تحویل پروانه وکالت چرا که معتقدم وکیلی که ۳۰ سال به صندوق حمایت حق عضویت پرداخته و برای هر پرونده نیز مبلغی را می پردازد این حق را خواهد داشت که پس از ۳۰ سال از مزایای وجوه پرداختی خود استفاده نماید بدون اینکه ملزم به تحویل پروانه خود باشد .

روشن است که جهت تحقق اهداف فوق الاشاره حضور مستمر عضو هیئت مدیره در کانون با حداقل کار شخصی لازم است و عضو هیئت مدیره کانون باید فارغ از هر مشغله دیگری باشد چرا که نمی گویم جمع بین  آنها امکان پذیر نیست ولی خیلی مشکل است که انسانی این توانائی را داشته باشد که در آن واحد به چند کار مختلف بپردازد و در همه آنها موفق گردد .

باید اقرار نمایم که با توجه به خستگی ناشی از یک دوره پر کار وکالت که مشکلات روحی  ناشی از آن بر هیچ یک از همکاران پوشیده نیست قصد ادامه کار را نداشته و در صورت انتخاب این قول را خواهم داد که نسبت به در اختیار گذاشتن تمام وقت کاری و حضور مستمر در کانون اهتمام کنم .

فراموش نکنیم که ما تنها صنفی هستیم که با هم رقابت نمی کنیم بلکه با هم مجادله و نزاع حقوقی داریم و این ماهیت کار ماست پس باید مجمع صنفی داشته باشیم تا اثرات مخرب این مجادله را با در پیش گرفتن روشهای کارآمده به حداقل برسانیم و یکی از اهداف من اگر افتخار عضویت در کانون وکلای خراسان را پیدا نمایم این است که کانون را مکانی برای همدلی و همنشینی و همبستگی هر چه بیشتر وکلا نمایم خصوصاً اینکه اکثریت وکلای خراسان جوان هستند و آینده کانون در دست آنان است .

در انتها با اظهار احترام به تمامی کاندیداهای محترم این دوره انتخابات و همچنین گروه های صنفی تشکیل شده اعلام می دارم که در صورت انتخاب ضمن همکاری صمیمانه با دیگر منتخبین به هیچ کدام وابسته نبوده و کاملاً مستقل و با تکیه بر توانائی هایی که حداقل خودم فکر می کنم واجد آنها هستم کاندید شده و دیدگاهم در این ارتباط این است که اعضاءهیئت مدیره باید پله نردبانی برای پیشرفت کانون و تمامی وکلای دادگستری در حد توانشان باشند و نه عکس آن .

 

سید حسن مدرس

کاندیدای انتخابات دوره نهم هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری خراسان

لینک کوتاه این نوشته: http://khorasanbar.ir/?p=27749

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*