• تاریخ انتشار : 776/2/2
  • تعداد بازدیدکنندگان : 63

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، آخرین وضعیت رسیدگی به 6 طرح و لایحه مهم قضایی در این کمیسیون را تشریح و اعلام کرد که لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان نهایی شده و آماده طرح در صحن علنی مجلس است.
جلیل رحیمی جهان آبادی، در گفت وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، با اشاره به اینکه 34 درصد قوانین مصوب مجلس در کمیسیون قضایی و حقوقی بررسی می شود، گفت: علاوه بر طرح ها و لوایح مختلفی که به عنوان کمیسیون فرعی به کمیسیون قضایی و حقوقی ارجاع می شود، طرح ها و لوایح قضایی مهمی در دستور کار اعضای کمیسیون قرار دارد که بخشی از آنها به زودی نهایی می شود.
وی اضافه کرد: در حال حاضر، رسیدگی به لایحه تجارت، طرح اصلاح قانون صدور چک، طرح رسیدگی به وضعیت تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی، طرح پذیرش کارآموزان وکالت، طرح کاهش جمعیت کیفری و مجازات های جایگزین حبس و لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان در دستور کار کمیسیون قرار دارد که در کمیته های مختلف در حال بررسی و تصویب هستند.
به گفته رحیمی جهان آبادی، لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان نهایی شده و آماده طرح در صحن علنی مجلس است.
وی تصریح کرد: لایحه تجارت به عنوان یک قانون مادر و مهم، مدت هاست در کمیسیون در حال بحث است و این قانون با داشتن بیش از هزار ماده، قرار است پس از بررسی در کمیسیون، به صورت قانون دائمی در صحن علنی مجلس نیز مورد بررسی قرار گیرد.

به نقل از خبرگزاری آنا